בלוג
כדי לצאת מהמעגל צריך לעשות אחרת כדי לצאת מהמעגל צריך לעשות אחרת

סיפור קצר ומשמעותו

חברה שביקשה לגייס כוח אדם חדש העבירה למועמדים מבחן כתוב. אחת השאלות במבחן הייתה: "אתה נוהג במכוניתך בליל סערה. אתה חולף על פני תחנת אוטובוס, ורואה בה 3 אנשים המחכים לאוטובוס: אישה זקנה שנראית שהולכת למות, רופא שפעם הציל את חייך, אישה/גבר שעליה/עליו חלמת כל חייך. אתה יכול לקחת נוסע אחד במכוניתך. במי תבחר? הסבר את תשובתך".

חישבו גם אתם, לפני שאתם ממשיכים בקריאה, כיצד הייתם עונים אתם לשאלה המעניינת אם הייתה מוצגת לכם במבחן לקבלה לעבודה?
המבחן הוא כמובן מעין מבחן אישיות, כל תשובה שתיתנו תלמד משהו על האישיות שלכם.

אתם ודאי יכולים לגלות רחמנות ולבחור באישה הזקנה. היא הולכת למות, לכן נראה שמן הראוי להצילה קודם. או שאולי כדאי לבחור ברופא, הרי הוא הציל בעבר
את חייכם וכעת ניקרה בפניכם ההזדמנות הטובה ביותר להשיב לו כגמולו.

אולם, את הטובה לרופא תוכלו להחזיר בעתיד, אבל ייתכן שאם תפספסו את ההזדמנות, לעולם לא תמצאו את אהבת חייכם. קשה, לא?
המועמד שנבחר לעבודה (מתוך 200 מועמדים) לא בחר באף אחת מהאפשרויות הללו. הוא פשוט כתב: "אני אתן את מפתחות המכונית לרופא כדי שיוכל לקחת את האישה הזקנה לבית החולים. אני אשאר ואחכה לאוטובוס עם אשת/איש חלומותיי".

מופתעים מתשובתו? אל תהיו. המועמד שנתן את התשובה פעל מחוץ לגבולות המוכרים.
הוא פרץ אותם והשיג את המיטב.

הסיפור שקראתם מוכיח שוב, שכולנו נרוויח יותר אם נצליח להשתחרר מהגבולות העקשניות שאנחנו מציבים לעצמנו. פרדיגמות שמנהלות אותנו  ופחדים שעוצרים אותנו.

"ההמצאה הגדולה ביותר בעולם היא מוחו של הילד" אמר פעם תומס אדיסון.

נסו להיזכר איך הייתם כתינוקות, ואחר כך כילדים. כילדים, הייתם שונים ממה שאתם היום. מבוגרים מציבים גבולות, מחסומים, קירות.
אפשרו לעצמכם לחשוב 'מחוץ לריבוע'.

זהו מהם בדיוק הגבולות שאתם מקבלים כאשר אתם מנסים להתגבר על מצב מסוים או סוגיה כל שהיא. חפשו הגבולות, הגדירו אותם וכתבו אתם. לאחר מכן, קראו תיגר על אחד מהן.

גבולות מפריעים בנקיטת פעולות, שיביאו לתוצאות פורצות דרך עבורכם. יהיה לכם מדהים לגלות עד כמה רעיונות חדשים יוכלו להבשיל במוחכם אם תיתנו לו לעסוק בבעיה בגישה אחרת מהרגילה ואולי אז תייצרו איכות חיים לה ציפיתם וחלמתם.

לקביעת פגישה או שיחה ראשונית ללא עלות ! לתאום צרו קשר >